17:06

19.06.2023

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle karneleri alan çocuklar Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği Karne Şenliği ile yaz tatiline “merhaba” dedi.

Zeytinburnu Belediyesi, ilçede karne alan ilkokul, orta ve lise için Karne Şenliği programı düzenledi. 15 Temmuz Şehitler Meydanı‘na kurulan stantlarda çeşitlik etkinliklerle eğlenirken, küçük eğitim atölyeleriyle de becerilerini keşfetmeye devam ettiler.

“KARNE SEVİNCİNİ HER YIL BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Programın açılışına katılan ve etkinliklerle ilgili bilgi veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Karne tatili başladı, eğitim ve öğretime ara verildi. Geçen yıl da Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda böyle güzel bir şenlik yapmıştık, karne sevincini yaşayan bütün çocuklarımızı davet ettik. Burada atölyeler var, oyuncaklar ve etkinlik alanları var, sahnede etkinliklerimiz de var. Zeytinburnulu hemşerilerimizin büyük bir ilgisi var. Çocuklarımız bu etkinliğe geçen yıldan da alışıklar. Arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre 8-10 bin kişi bu organizasyonu ziyaret etmiş. İmkânlarımız el verdiği sürece bu etkinliğimizi her sene düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

YAZ SPOR OKULU’MUZA 5 BİNİN ÜZERİNDE KAYIT BEKLİYORUZ

Zeytinburnu’ndaki çocukları belediye tarafından organize edilen ve yaz boyunca devam edecek olan etkinliklere davet eden Başkan Arısoy, “Çocuklarımızı Buz Adası’na bekliyoruz. Yine yaz boyunca programların devam edeceği; Bilgi Evleri’ne, İzcilik Okulu’na kayıt olabilirler. Lisedeki çocuklarımız için Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı ziyaretlerimiz başlamak üzere. Böylelikle bütün yaş gruplarındaki çocuklarımızın ilgisine göre bir alternatif ortaya koyuyoruz. En önemlisini en sona bıraktım. Kışın ve yazın yapıyoruz. 10 farklı spor branşında hizmet veren Yaz Okulu’muza bu yıl 5 binin üzerinde çocuğumuzun kayıt yaptırmasını bekliyoruz.” diye konuştu.