23:37

01.03.2024

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un, belirli aralıklarla sosyal medya hesapları Youtube, Facebook, Twitter (X) ve Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınlara bir yenisi eklendi. Yerel basının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Arısoy, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, tekrar başkan olarak seçilmesi halinde Zeytinburnu’nu nelerin beklediğini, yeni projeler ve sosyal belediyecilik hizmetleriyle ilgili yapılacak çalışmaları anlattı.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un, tüm sosyal medya platformlarından canlı olarak yayınlanan programının dün akşamki konukları yerel medya temsilcileri oldu. Yaklaşık 1.5 saat boyunca gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Arısoy, 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar başkan olarak seçilmesi halinde, Zeytinburnu ile ilgili hayata geçecek olan yeni projelerini de anlattı.
Moderatörlüğünü Selahaddin Kocaaslan’ın yaptığı canlı yayının konukları Damga Gazetesi’nden Selvi Sarıtaç, İstanbul Times’tan Hüseyin Çetiner, Zeytinburnu Haber’den Taylan Demirelli ve Aktüel Gazetesi’nden Osman İslam oldu. Yaklaşık 1.5 saat kadar süren canlı yayın programında gazeteciler, yaklaşan seçimlerin ışığında 2019’dan bu güne Zeytinburnu’nda yaşanan gelişmeler hakkında Başkan Arısoy’dan bilgi aldılar. Kentsel dönüşüm, belediyecilik hizmetleri, devam eden ve planlanan projelerle ilgili merak edilenleri de sorma fırsatı bulan gazeteciler, yaklaşan seçimlerde Zeytinburnu’nu nasıl bir sonuç beklediğini de sordu.

“İŞ TEMPOSUNU DEĞİŞTİREREK DİNLENİYORUM”

Seçimden seçime değil, göreve geldiği günden bu yana ilçe halkıyla iç içe olan Başkan Arısoy’un temposunu neye borçlu olduğunu soran gazetecilere, bugüne kadar yaptığı her işin gereğini yaptığını ve yapmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Arısoy; “Ben Zeytinburnu’muzu seviyorum. Yaptığımız işi, halkla iç içe olmayı, ilçemize yeni güzellikler ve özellikler eklemeyi seviyorum. Dinlenmem de iş değiştirerek oluyor. Belediyede teknik anlamda bir süre odada çalışıp kendimizi sokağa attığımızda o bizim için bir istirahat oluyor. Bir insan yaptığı işi severse, onun için her yer güllük gülistanlık olur” dedi.

BÜTÜN GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERDEN BAĞIMSIZ HİZMET ODAKLI BİR ZEYTİNBURNU

Başkan Arısoy’a son olarak 31 Mart seçimlerinden beklentilerinin sorulduğu yayında, “Hemşehrilerimiz bizim programlarımızın bazılarını görüyor ama siz hepsine şahitsiniz.” diyerek gazetecileri cevaplayan Başkan Arısoy, üniversite eğitimi için geldiği İstanbul’da Zeytinburnu’nda hayata tutunduğunu, okuyup meslek sahibi olduğunu, burada evlendiğini ve çocuklarının dünyaya geldiğini, 15 yıl gibi uzun bir süre Zeytinburnu Belediyesi’nde başkan yardımcılığı ve danışmanlık gibi görevlerinin ardından, önce Ankara’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görevlendirildiğini, devamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı olarak atandığını anlattı. 2019’da ilçesine hizmet etmek için döndüğünde ise kendisini yalnızca dernek başkanları, meclis üyeleri, ilçe başkanları, kamu kurum yöneticilerinin tanıdığını söyleyerek konuşmasına devam eden Başkan Arısoy, “Hiç bir ayrım gözetmeden 7’den 70’e herkesin derdine yetişmeye, sevincine ve kederine ortak olmaya çalıştım. İyi bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum. Söz verdiklerimizin tamamını yerine getirdik. Bunu Zeytinburnu ailesi olarak hep birlikte yaptık. Yanyana omuz omuza yürüdük. Dolayısı ile iyi bir netice bekliyorum. Ama o iyi bir netice nasıl tecelli edecek bilmiyorum. Bu seçimde de sanki 5 yıldır hiç sokağa çıkmamış gibi, aynı sokakları yeniden ve bir kez daha geziyor, hemşehrilerimden destek istiyorum. Çok güzel bir ilgi olduğunu görüyorum. Benim gördüklerimin teveccühü beni çok mutlu ediyor. Bütün siyasi görüş ve düşüncelerden benzer ilgiyi görüyorum ve ben hemşehrilerimin samimi ve içten olduklarını düşünüyorum. İyi bir sonuç çıkacağına inanıyor, bunun için de çalışıyorum. Zeytinburnu’nun tüm fertlerini bu coşkuya, bu heyecana, hizmet aşkına davet ediyor, bütün görüş ve düşüncelerden bağımsız olarak hemşehrilerimden bunu talep ediyorum. Murat Kurum başkanımızı da unutmazlarsa çok sevinirim. Bugüne kadar ki hüsnü kabulleri için çok teşekkür ediyorum. Biz Zeytinburnu’nu seviyor, sevgilerin de karşılıklı olduğunu biliyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.