14:29

27.03.2024

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ile birlikte Tüm Rumeli Türkleri Derneği’ni ziyaret etti.

Davul zurnalarla karşılamanın yapıldığı toplantıya; Zeytinburnu Eski Belediye Başkanı Muzaffer Çavuşoğlu, Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Ali Vatansever, Tüm Rumeliler Kültür Dayanışma Derneği Genel Başkanı Adnan Şahinler, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta, Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Şevket Serbest, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve muhtarlar katıldı.

ARISOY “RUMELİ CAMİASI ZEYTİNBURNU’NUN ÇİMENTOSUDUR”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Rumeli camiası Zeytinburnu’muzun kurucusudur. Hepimizin bildiği sebeplerle, göz yaşartıcı hikâyelerle buraya gelmişiz. Burayı memleket etmişiz. Ben sizden çok sonra Zeytinburnu’na gelmişim. Burada bir huzur iklimi oluşmuş. Rumeli Camiası bunun çimentosu. Rumeli Camiası’nın desteğinden hep gurur duyuyorum. Siyaset tecrübe işidir. Bizim daha öğrenilecek çok şeyimiz var. Ben Muzaffer abiye gittim adayken kendimi anlattım. Sonra açıkçası ben insanları rahatsız etmekten çok çekinirim. Baktım Muzaffer Ağabey sahalara düşmüş. Allah razı olsun. Ama yüzünü ağarttığıma inanıyorum. Ne dersiniz? Zaten şikâyet olsaydı çoktan Muzaffer abiden biz fırçayı yemiştik. Allah razı olsun kendisinden. Hep birlikte hayırlı, sağlıklı, uzun ömür diliyoruz. Hep birlikte Zeytinburnu’muzda, bu güzel memleketimizde, huzur içinde, birlik, beraberlik içinde yaşamaya devam edelim istiyoruz”

“KİMİN MEMLEKETE DAHA ÇOK HİZMET EDEBİLECEĞİNİ BİLİYORSUNUZ”

“Bir sürü adaylar buraya geldi gitti. Bu kıymetli hazirun, bu camia, siyasetin tecrübeleri, Metin Başkan da burada. Herkes burada. Kimin bu memlekete daha çok hizmet edebileceğini siz takdir ediyor biliyorsunuz. Onun karşılığını 31 Mart gecesi almak istiyoruz. Çok açık. Biz bize güvenenlerin yüzünü ağartmak için gece gündüz çalışacağız. Hiç şüpheniz olmasın. Allah’ın izniyle yeni özellikler, yeni güzellikler katacağız. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, kadınlarımız için, her biri için çalışılmış projelerimiz var. Şurada duran beyanname bizim taahhüdümüz. Beş yıl sonra huzurunuza geldiğimizde Sayın Başkan burada şu yazıyor, niye yapmadınız derseniz ben buradayım” dedi.

SÜLEYMAN SOYLU, “HEPİMİZ BU İMZANIN ARKASINDAYIZ”

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu yaptığı konuşmada “Ömer Başkan şimdi burada ben yaptım hizmetlerimi gene yapacağım diyor. Bu bir taahhütnamedir. Bu bir imzadır. Hepimiz bu imzanın arkasındayız. Bunun için de elimizden gelen gayreti gücümüzün yettiği ölçüler içerisinde göstereceğiz. Şimdi heybesi olmasa sallar. Der ki işte onu yaptılar da şöyle oldu da bunu yaptılar da böyle olduydu. Bugün İstanbul’da karşı karşıya kaldığımız budur. Kentsel dönüşümün en çok ihtiyaç olduğu yerlerden bir tanesi Zeytinburnu’dur. İstanbul’un derdi budur. Şu anda İstanbul bu dertle bu dertle mi karar verecek, bu dertle mi karar vermeyecek? Temel meselesi budur. Bir karar verecek İstanbul. Bu kararın nasıl verileceği ortadadır. Onun için biz otuz bir Mart’ta bir tercihe doğru gidiyoruz. Yani Zeytinburnu Belediye Başkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’yla birlikte olduğu andan itibaren Zeytinburnu’nda hizmetlerin şimdi bu yapılanlar üzerine hizmet gelir. Hem de daha fazla hizmet gelir. Muradımıza destek istiyoruz. Ömer Bey’e destek istiyoruz. Ne kadar çok destek verirsek Ömer Başkan’dan o kadar daha çok isteğimiz olacak inşallah Zeytinburnu için. Zeytinburnu’nda güzel hizmetlere imza atı daha da atacak. 31 Mart’ta İstanbul doğru bir karar verecektir. İstanbul doğrudan devam diyecekler inşallah” şeklinde konuştu.